Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii v KOS

Krátky opis
16. a 23. 2. 2019 Výtvarné cestičky - výtvarné workshopy pre neprofesionálnych výtvarníkov miesto : Krajské osvetové stredisko v Nitre lektor: Mgr. Peter Pauko téma: Krajina - ako si z fotografie vybrať to podstatné
Fotogaléria
Názov podujatia
Výtvarné cestičky - výtvarné workshopy pre neprofesionálnych výtvarníkov

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
16.02.2019 - 23.02.2019

Popis projektu

Cieľom výtvarných workshopov je venovať sa  výstavbe obrazu z fotografie. Z fotografií účastníci  vytvoria štylizovanú kresbu z dôrazom na zjednodušenie,  vypustenie nepotrebných vecí.  Budú oboznámení o miešaní farieb, získajú informácie o  teórii farieb, o  vytvorení si  vlastnej   farebnej škály.  Výsledkom bude maľba krajiny /akryl, pastel, plátno, papier.../

 

Zámerom je rozšíriť  poznatky  o technikách maľby  a motivovať  účastníkov k vlastnému hľadaniu  výtvarnej cesty, s dôrazom na správne využitie výtvarných výrazových prostriedkov, prostredníctvom maľby akrylom /prípadne suchý pastel/. Súčasťou workshopov sú  vzdelávacie aktivity teoretického charakteru z dejín výtvarného umenia a individuálne konzultácie k autorskej výtvarnej tvorbe zamerané na zvyšovanie umelecko-odborného rastu jednotlivcov, na rozvoj ich výtvarných zručností a podpory výtvarného nadania.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
26 920,00 €

Výška podpory:
23 000,00 €