Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zbierka ľudového odevu a textilu M.Kostovčíka - akvizícia

Krátky opis
Zemplínske múzeum v Michalovciach získalo akvizíciu, táto zbierka pozostáva z 32 kusov odevu a textilu, z toho 9 odevných súčastí muža, 17 súčastí z odevu ženy, 6 kusov textilu bytového alebo hospodárskeho. Kolekcia je v súčasnosti majetkom vnučky Michala Kostovčíka. Zbierka umožňí zdokumentovanie a prezentáciu časti „šatníka“ jednej rodiny.
Fotogaléria
Názov podujatia
„Ľudový odev a textil zo zbierky M. Kostovčíka"

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
17.05.2017 - 31.12.2018

Popis projektu

Umiestnenie: Kolekcia ľudového odevu je majetok vnučky M. Kostovčíka, umiestnená je v obci Šamudovce, okres Michalovce. "Získanie ľudového odevu a textilu zo zbierky M. Kostovčíka podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. "

Názov prímateľa
Zemplínske múzeum v Michalovciach

Celkový rozpočet:
1 130,00 €

Výška podpory:
1 070,00 €