Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vydanie prekladu Rembrandt, umelecko-filozofická esej od Georga Simmela

Krátky opis
Srdečne Vás pozývame na prezentáciu knihy Rembrandt od Georga Simmela. Knihu predstaví jej vedecký redaktor, sociológ Miro Tížik (Sociologický ústav SAV) a sociálna antropologička Zuzana Sekeráková Búriková (Katedra sociologie / Department of Sociology FSS Masaryková univerzita Brno). Pezentácia sa uskutoční 19.2.2019 o 18:00 v Goethe-Institut Bratislava, Panenská 33, Bratislava - Staré Mesto https://www.facebook.com/events/253691588877113/
Fotogaléria
Názov podujatia
Pretentácia knihy "Rembrandt. Umelecko-filozofická esej"

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
10.02.2019

Popis projektu

Esej Rembrandt z roku 1916 vychádza v slovenčine prvýkrát. Georg Simmel v nej kladie zásadné otázky, napríklad: Čo skutočne vidíme v umeleckom diele?, Čo nám hovorí Rembrandtovo dielo o ľudskej prirodzenosti alebo podstate?, V čom spočíva jedinečnosť autorovho prínosu? Jeho brilantná interpretačná štúdia patrí k majstrovským textom filozofie a sociológie umenia. Georg Simmel (1858 – 1918) patrí medzi zakladateľské osobnosti modernej sociológie a zvlášť sociológie kultúry.

Pezentácia sa uskutoční 19.2.2019 o 18:00 v Goethe-Institut Bratislava,  Panenská 33, Bratislava - Staré Mesto

https://www.facebook.com/events/253691588877113/


Názov prímateľa
Akamedia, s.r.o.

Celkový rozpočet:
4 380,00 €

Výška podpory:
3 120,00 €