Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Maliar Zemplína – Teodor Jozef Mousson“ – reštaurovanie olejomalieb z najrozsiahlejšieho súboru diel T. J. Moussona na Slovensku.

Krátky opis
Výstava maliara z východu v Rožňave určite zaujme: Mousson bol zanieteným obdivovateľom kraja a ľudu
Fotogaléria
Názov podujatia
"Výstava maliara z východu v Rožňave určite zaujme: Mousson bol zanieteným obdivovateľom kraja a ľudu"

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
17.05.2017 - 31.07.2017

Popis projektu

„Výstava predstavila výber z rozsiahleho maliarskeho diela maliara. Prezentované boli vďaka dotácii Fondu na podporu umenia nedávno reštaurované diela umelca, fotografický a písomný materiál, ako aj predmety z pozostalosti umelca. Dielo T. J. Moussona je stále obdivované i objavované, vďaka jeho kvalitám sa mu už dlhodobo venuje náležitá pozornosť a dostáva veľké uznanie,“ 

Názov prímateľa
Zemplínske múzeum v Michalovciach

Celkový rozpočet:
7 400,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €