Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Gajdošské fašiangy - Medzinárodné stretnutie gajdošov a gajdošských hudieb

Krátky opis
Gajdošské fašiangy, ktoré organizuje obec Malá Lehota v spolupráci s obcami Veľká Lehota a Jedľové Kostoľany a Cechom slovenských gajdošov. Podstata tradície spočíva v nepretržitých pochôdzkach fašiangovníkov spolu s gajdošmi celou obcou od domu k domu a cez všetky štále za neustáleho hrania, spievania a tancovania. A gajdy k oblasti Pohronského Inovca jednoducho patria. Žilo tu veľa gajdošov a aj výrobcov, ktorí hrali takmer všade a pri všetkých príležitostiach.
Fotogaléria
Názov podujatia
Gajdošské fašiangy, 32. ročník Medzinárodného stretnutia gajdošov a gajdošských hudieb

Miesto konania / kraj
Malá Lehota / Žarnovica

Termín konania
28.02.2019 - 03.03.2019

Popis projektu

Obec Malá Lehota v spolupráci s obcami Veľká Lehota a Jedľové Kostoľany a Cechom slovenských gajdošov pozýva širokú verejnosť na tradičný festival Gajdošské fašiangy, 32. ročník medzinárodného stretnutia gajdošov a gajdošských hudieb,

ktorý sa uskutoční v termíne od 28.2. - 3.3.2019.

Príďte si vychutnať originálnu atmosféru gajdošských fašiangov, pochutnať na zabíjačkových špecialitách, prejdite sa spolu s fašiangovníkmi po štáloch, zažite tú pravú atmosféru z jarmočného muzicírovania a ďalších sprievodných programov. Gajdošský Galakoncert a hlavné koncerty v obciach sú oslavou všetkých gajdošov a gajdošských skupín z rôznych regiónov Slovenska a pozvaných zahraničných zoskupení, ktorí vám naladia tú správnu fašiangovú atmosféru. Festival vyvrcholí v nedeľu na slávnostných svätých omšiach Za nositeľov gajdošskej tradície. Všetci sú srdečne vítaní !

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Obec Malá Lehota

Celkový rozpočet:
6 430,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €