Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Erik Fehér & Viliam Šulík POD HLADINOU

Krátky opis
Otvorenie výstavy Erik Fehér & Viliam Šulík Dielo vzniklo počas krátkej rezidencie a to tvorbou site specific priamo v priestoroch Nástupišťa 1-12 a v prilahlom verejnom podchode. Inštlácia je vytvorená z nástenej maľby, predmetov a zvukovej stopy v galerijnom priestore a vo verejnom podchode na 200metrovej dĺžke sú umiestnené rôzne fragmenty, ktoré navádzajú ľudí a dotvárajú celkový obraz samotnej výstavy
Fotogaléria
Názov podujatia
výstava

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
10.11.2017 - 10.12.2017

Popis projektu

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 v Topoľčanoch pozýva na otvorenie výstavy


Erik Fehér & Viliam Šulík

POD HLADINOU

10.11. 2017 v piatok o 19h


Pod hladinou

Inštlácia, kde hlavnou ideou je vyvolať v ľuďoch ilúziu nového priestoru, ktorý ich má akoby odplaviť z verejného podchodu pod stanicami.

Jadro inštalácie sa nachádza priamo vo vnútri galerijného priestoru Nástupišťa 1-12, tvorené obrazom a zvukom. Zobrazenie je do zdánlivej plavárne, do ktorej má možnosť divák nakuknúť cez malú štrbinku. Keďže samotný priestor je vytvorený z plexisklových panelov, autori sa pokúšajú celý jeho objem naplniť vodou a ilúziu plavárne dotvárajú zvukovými nahrávkami.

Po prechode samotným 200metrovým podchodom sa okoloidúcim odkrývajú nenápadné nainštalované fragmenty odkazujúce na plaváreň, a to celou jeho  dĺžkou. Ide o  textové maľby inštruktážnych pokynov plávania, pachové stopy a ruchy. Prechod podchodu dostáva diváka akoby  „podhladinu“ plavárne.

Erik Fehér & Viliam Šulík

výtvarná dvojica tvoriacia pod spločným názvom VILOERIK, spolupracujú už  od roku 2002. Pod touto značkou realizujú väčšinu spoločných projektov.

Skupina má aj svoje alter-egá v recesívnej polohe Kreatívni remeselníci a Lövewassermann.

Sú známi predovšetkých z nitrianskeho regiónu, kde realizujú projekty vo verejnom priestore, happeningy, inštalácie, intervencie či workshopy a diskusie.

Ich témy sa pohybujú v okruhoch recyklacia, životné prostredie, sociálne a technologické vplyvy, vytvorenia novej reality a vytrhnutia z každodenností, ako je to aj v ich novej inštalácii s názvom Pod hladinou.


Súčasťou výstavy sú aj sprievodné podujatia a to v doobedných hodinách v deň otvorenia výstavy a t.j. 10.11.2017/ v piatok, kde autori Erik Fehér & Viliam Šulík predstavia svoju tvorbu, proces vzniku diela "Pod Hladinou" a zodpovedia otázky zvedavých stredoškolákov z Topoľčian a z Nitry.


Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
35 000,00 €

Výška podpory:
30 000,00 €