Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Björnstjerne Björnson - OBHAJCA SLOVÁKOV

Krátky opis
Björnstjerne Björnson - OBHAJCA SLOVÁKOV - Kompozícia o Bjornsonovi priblíži vynikajúceho nórskeho prozaika, dramatika a básnika cez jeho tvorbu, za ktorú získal Nobelovu cenu v roku 1903, ale zároveň sa bude zaoberať jeho nevšedným zanietením v boji proti utláčaniu národov v Európe a za ich oslobodenie, špeciálne Slovákov. Programom chceme vzdať hold a úctu človeku, ktorý prispel k formovaniu Slovákov a pripravíme ho k 100. výročiu vzniku Československa.
Fotogaléria
Názov podujatia
Björnstjerne Björnson - OBHAJCA SLOVÁKOV

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
29.01.2019

Popis projektu

Kompozícia o Bjornsonovi priblíži vynikajúceho nórskeho prozaika, dramatika a básnika cez jeho tvorbu, za ktorú získal

Nobelovu cenu v roku 1903, ale zároveň sa bude zaoberať jeho nevšedným zanietením v boji proti utláčaniu národov v

Európe a za ich oslobodenie, špeciálne Slovákov. Programom chceme vzdať hold a úctu človeku, ktorý prispel k formovaniu

Slovákov a pripravíme ho k 100. výročiu vzniku Československa. Milovali ho mnohí. Na pohrebe v Osle ho vyprevádzali tisícky

ľudí a od jeho smrti pravidelne navštevujú jeho dom v Aulestade delegácie z celého sveta, preukazujú rešpekt a poctu

pamiatke tohto neobyčajne štedrého a súcitného bojovníka za spravodlivosť a práva ľudí celého sveta.

Názov prímateľa
RECORD, s.r.o.

Celkový rozpočet:
9 780,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €