Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v oblasti divadla, zborového spevu a hovoreného slova v KOS

Krátky opis
Tradičné ochotnícke divadlo, prezentačno - metodické stretnutie divadelníkov, ochotníkov v Čiernych Kľačanoch v malej dedinke v okrese Zlaté Moravce , kde má dedinské divadlo hlbokú tradíciu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tradičné ochotnícke divadlo

Miesto konania / kraj
Čierne Kľačany / Zlaté Moravce

Termín konania
30.11.2018 - 02.12.2018

Popis projektu

Tradičné ochotnícke divadlo - prezentačné a vzdelávacie stretnutie ochotníkov

 30.11.- 2.12. 2018

Kultúrny dom Čierne Kľačany


V piatok (30.11.) sa o 18,00  predstavili divadelníci z Machuliniec hrou Zachránilo nás dieťa, adventná hra v rozsahu 40 min. V sobotu 1.12. to boli predstavenia o 15, 00  Pytačka alebo Koaličná rada v prevedení Alžbetínskeho naivného divadla z Bratislavy, a o 18,00 hra Ty budeš moja – Nevesta pre milionára, Ochotnícky divadelný súbor Úsmev zo Semerova. V nedeľu 2.12. o  15,00  Ženy v čiernom, Divallo Tesáre a o 17,00 Sľub, Divadlo Štefana Kvietika, Veľký Krtíš. Po predstaveniach nasledovali odborné diskusie s tvorcami a účastníkmi vzdelávania, rozhovory na témy ochotníckeho divadla, výberu predlohy a dramatizácie, pod vedením Renáty Jurčovej a Štefana Jurču. Súčasťou bola výstava fotografií a predstavenia sa hrali pre verejnosť.  

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
8 352,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €