Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Janík

Krátky opis
Projekt prezentuje ľudové tradície fašiangového obdobia z prvej polovice 20.st. v regióne Hont, upriamuje pozornosť na konflikt jednotlivca so spoločnosťou, o ktorého nikto neprejavuje záujem, ktorý je na obtiaž a slúži iba na výsmech. Ide o snahu sprístupniť pohľad na život a spoločenské dianie vo vtedajšej dobe súčasnej kultúrnej verejnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Janík

Miesto konania / kraj
Veľký Krtíš / Veľký Krtíš

Termín konania
31.01.2019

Popis projektu

Divadelné predstavenie „JANÍK“, prezentuje zvyky a obyčaje na fašiangy z prvej polovice 20.st. v regióne Hont. Ústrednou témou inscenácie je konflikt jednotlivca so spoločnosťou. Fašiangy boli obdobím zábavy, obchôdzok s maskami. Inšpiratívnym zdrojom, z ktorého vychádzali tieto tradičné formy zábavy, boli kolektívne vykonávané práce – priadky, páračky a zakáľačky. 
V divadelnom predstavení sa objavia: nárečie, zvyky, obyčaje, príslovia a porekadlá z regiónu Hont v období fašiangov z prvej polovice 20.storočia, ktoré neboli doteraz publikované ani prezentované v žiadnej podobnej forme a ovláda ich už len malá skupina obyvateľov žijúcich na tomto území.

Názov prímateľa
DIVADLO ŠTEFANA KVIETIKA

Celkový rozpočet:
2 445,00 €

Výška podpory:
2 200,00 €