Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zabudnuté, oživené

Krátky opis
Cieľom projektu bolo znovuoživiť vybrané remeselné techniky a činnosti, ktoré boli v minulosti bežné, generáciami overené a často používané.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zabudnuté, oživené

Miesto konania / kraj
Zvolen / Zvolen

Termín konania
01.01.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

V prvej polovici minulého storočia si ľudia mnohé predmety dennej potreby bežne vyrábali sami, podomácky. Zhotovovali  mnohé potreby na varenie a jedenie, odevné súčiastky či obuv, rôzne medikamenty, laná, okrasné predmety a pod. So zmenami, ktoré nastali v povojnovom období mnohé praktiky a úkony postupne upadli do zabudnutia. Každý z výstupov, ktoré sme uskutočnili mal teoretickú, odbornú časť a praktickú časť s možnosťou vyskúšať si vybrané činnosti, javy a techniky v praxi. Snažili sme sa poukázať na možnosti ich využitia v súčasnom období.

Názov prímateľa
Podpolianske osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
6 110,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €