Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Trafačka - Kultúra v bývalej trafostanici

Krátky opis
V piatok 24.marca o 18:00 hodine otvorí Fotogaléria Trafačka výstavu fotografií Kataríny Grajcaríkovej z Nového Mesta nad Váhom s názvom Black and white. Vystavené fotografie sú prierezom jej 5 ročnej tvorby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Katarína Grajcaríková - Black and white

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
01.03.2017 - 31.03.2017

Popis projektu

V piatok 24.marca o 18:00 hodine otvorí Fotogaléria Trafačka výstavu fotografií Kataríny Grajcaríkovej z Nového Mesta nad Váhom s názvom Black and white. Vystavené fotografie sú prierezom jej 5 ročnej tvorby. 

Katarína Grajcaríková sa narodila v Trenčíne v roku 1981, ale celý život žije v Novom Meste nad Váhom. Je vydatá a má dve deti. Fotografii sa aktívne venuje 7 rokov.  Začínala s fotením prevažne detí,  ale časom sa vyprofilovala na portrétovú fotografku a snaží sa o emotívnu a reálnu fotografiu. Občas sa nechá uniesť fantáziou a preto tvorí aj fotografie inscenované melancholické až temné. Momentálne pracuje na ďalších nových a úplne odlišných víziách.

Vystavené fotografie sú prierezom jej doterajšej tvorbou, rozdelené do niekoľkých tém, a to: dramatický portrét, emotívny portrét, téma nightmares a téma o ženstve a materstve poňatej viac surovo ako ľúbivo. Posledná téma vystavených fotografií sú fotografie zhotovené historickou metódou nazývanou mokrý kolódiový proces (wet plate collodium) snímané na plechu  (tintype), ktorý autorke učaroval zo všetkých historických metód najviac. Je to náročnejší proces, pretože sa viac jedná o chemickú fotografiu a je potrebné mať dodržaný postup s namiešanými roztokmi ... je to alchýmia a má to svoje čaro. Už kvôli typickej vôni kolódia, etanolu a sandarakového laku s prímesou levandule, je to hotový zážitok pre nadšencov alternatívnych fotografických metód.

Výstava potrvá do 30.apríla. 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.  

Názov prímateľa
GALÉRIA TRAFAČKA

Celkový rozpočet:
17 950,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €