Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy Divadla NUDE

Krátky opis
Reprízy inscenácií Divadla NUDE v roku 2019.
Fotogaléria
Názov podujatia
MAMA MA MÁ _ _ _ _

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
08.01.2019 - 31.12.2019

Popis projektu

Činoherné autorské predstavenie.

Päť osobných výpovedí o význame našich matiek v živote a v dnešnom svete. O vzájomných nedorozumeniach medzi dcérami a ich matkami. Nielen generačný rozdiel prináša úskalia pri veľkých rozhodnutiach. Bez ohľadu na správnosť rozhodnutí mamin názor nám neustále podvedome rezonuje v mysli. „Inscenácia je pokusom zažiť život matiek a odhaliť tak pamätník príkazov, výčitiek, zle utajených želaní a výhrad, ktoré vyriekli nad našimi dcérskymi životmi. A vzdať tak úctu tomu, čo ostane vo vzťahu živé. Láska? Ľútosť? Úcta? Päť žien."

Koncept inscenácie získal cenu Dosky 2015 v kategórii Objav roka.

Réžia a dramaturgia: Veronika Malgot a Martin Hodoň

Kostýmový návrh: Veronika Keresztesová

Účinkujú: Lýdia Ondrušová, Tajna Peršić, Miriam Ryšavá, Zuzana Haverda a Veronika Malgot

Foto: Tomáš Bokor

Produkcia: Divadlo NUDE, Divadlo elledanse

Vstupné : 5,- eur
Predaj vstupeniek: https://www.navstevnik.sk/detail-podujatia?showId=1007938&fbclid=IwAR3fnn6McPkFKGWHI354m05MotLQORcCY7ZyFqrvg6MPnw_XJqPBPe2fKPM" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="https://www.navstevnik.sk/detail-podujatia?showId=1007938&fbclid=IwAR3fnn6McPkFKGWHI354m05MotLQORcCY7ZyFqrvg6MPnw_XJqPBPe2fKPM" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://www.navstevnik.sk/detail-podujatia?showId=1007938&fbclid=IwAR3fnn6McPkFKGWHI354m05MotLQORcCY7ZyFqrvg6MPnw_XJqPBPe2fKPM" style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Rezervácia : som.nude@gmail.com

Vhodné pre osoby staršie ako 12 rokov.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Názov prímateľa
Divadlo NUDE

Celkový rozpočet:
7 910,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €