Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Predstavenie

Krátky opis
Trojdňová udalosť, ktorá ma bližšie k imerzii ako ku klasickej javiskovej forme. Skúma presahy rolí ako aktér, svedok, performer, divák, tvorca. Kolaboranti (Michal Freriks, Kamil Mihalov, Adriana Hoštaková a Maria João Costa) vytvárajú udalosť, ktorá trvá tri za sebou idúce večery. Návštevník je sprevádzaný, čelí svojím predpokladom a je vedený k oprosteniu od nich. Návštevník je sprítomnený do aktuálneho diania a vníma moment tak dokonalo, ako vlastne iba je.
Fotogaléria
Názov podujatia
Maef41: Predstavovanie

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
05.01.2019 - 07.01.2019

Popis projektu

Trojdňová udalosť, ktorá ma bližšie k imerzii ako ku klasickej javiskovej forme. Kolaboranti (Michal Freriks, Kamil Mihalov, Adriana Hoštaková a Maria João Costa) vytvárajú udalosť, ktorá trvá tri za sebou idúce večery. Návštevník je sprevádzaný, čelí svojím predpokladom a je vedený k oprosteniu od nich. Návštevník je sprítomnený do aktuálneho diania a vníma moment tak dokonalo, ako vlastne iba je.
Toto je udalosť, ktorú keď uchopíme užšie do slov, pripravíme sa o zážitok z nej. Maef41: Predstavovanie je deštrukcia ustálených významov pojmov ako divák, performer, javisko, ...

Ambíciou tvorcu je rozšíriť vedomie návštevníka udalosti o poznanie, že to, čo zavnímame ako umelecké dielo, sa zakladá na našom rozhodnutí a otvorenosti. Pohráva s myšlienkou zdieľania priestoru, tak, aby nastolil rovnosť medzi jednotlivými zložkami. Túto trojdňovú udalosť vníma ako spoločnú imerzívnu cestu.


_______________________________________________________________________________________________________________________


Poznám veľa ľudí?
Áno/ Nie/ Možno/ Iné 
Poznám ich?
Áno/ Nie/ Možno/ Iné
Pozvali ma niekde, kde nikoho nepoznám. Idem?
Áno/ Nie/ Možno/ Iné
Vstupujem medzi neznámych ľudí. Dám si drink?
Áno/ Nie/ Možno/ Iné
Nerozprávam sa s ľuďmi, ktorých nepoznám. Zatancujem si s nimi?
Áno/ Nie/ Možno/ Iné

Inštrukcie: 
kapacita obmedzená
predstavovanie trvá tri večery, musíš prísť na všetky, sleduj a komentuj MOJE posty, použi 
https://www.facebook.com/hashtag/maef41" target="_blank">#maef41 a pozvem Ťa...
odporúčam dobrovoľné konzumné 

©Michal Freriks
©Kamil Mihalov 
©Maria João Costa
©Adriána Arie Hoštaková
a kol.
Chceš prísť? Napíš mi.

Tu je môj profil, kde mi môžeš napísať: https://www.facebook.com/hashtag/maef41" style="background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial;">Maef41

Tu je event: https://www.facebook.com/hashtag/maef41" Predstavovanie

Ak nemáš Facebook a chceš veľmi prísť, sleduj môj instagram: https://www.facebook.com/hashtag/maef41" style="margin-top:0in;margin-right:0in;margin-bottom:6.75pt;margin-left: 0in">alebo mi napíš email: 41maef41@gmail.com


Názov prímateľa
Michal Freriks

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 736,00 €