Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Činnosť Nového divadla - nezávislé divadlo pre deti, mladých ľudí a dospelých divákov

Krátky opis
Zámerom projektu je realizácia činnosti nezávislého divadelného subjektu - Nového divadla v Nitre. Cieľom Nového divadla je vybudovať pravidelný realizačný a tvorivý mechanizmus, ktorý by hľadal a ponúkal nový,alternatívny, hudobno-výtvarný, no zrozumiteľný umelecký scénický jazyk a významné spoločenské a ľudské témy pre všetky vekové kategórie divákov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kozliatka a vlk

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
06.12.2017

Popis projektu

Kde bolo tam bolo, za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa piesok lial a voda sypala, ako áno, ako nie, žili boli… Bola jedna hôrka a v tej hôrke lúčka, a na tej lúčke domček a v tom domčeku bývala koza a mala kozliatka. Keď im išla mliečka hľadať, prikázala im:

„Deti moje, nepusťte že dnu nikoho, lebo by vás zmárnil.“…

Rozprávku o neposlušných hlúpučkých kozliatkach a zlom, prešibanom, hrôzostrašnom vlkovi s ostrými pazúrmi, veľkými tesákmi a obrovskými očami všetci dobre poznáme. Kozliatka isto iste veria prísloviam, že:

„… Kto chce s vlkmi vyť, musí s nimi žiť. My o vlkovi a vlk za dverami. Vlk chodí v rúchu baránka. Človek človeku vlkom. Bieda z ľudí vlkov činí…“

Ale čo ak kozliatka uverili iba tomu, čo im rozprávky a povery o vlkovi narozprávali a nikdy ho naozaj nevideli?

Dramatizácia: Šimon Spišák
Dramaturgia: Veronika Gabčíková
Scéna a kostýmy: Karel Czech
Hudba: Vladimír Mikláš
Hrajú: Ľuba Dušaničová, Natália Častová, Lucia Korená alebo Andrea Ballayová, Katarína Petrusová, Agáta Spišáková
Názov prímateľa
Umenie a spoločnosť

Celkový rozpočet:
26 000,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €