Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XIII. Festival Astorka 2017

Krátky opis
Festival Astorka patrí podľa ohlasov pozývaných súborov, slovenských i zahraničných hostí k výnimočným podujatiam na Slovensku v oblasti kultúrneho a hlavne spoločenského diania. Od roku 2005, kedy sa uskutočnil I. ročník Festivalu Astorka, prijali pozvanie desiatky zahraničných súborov z Európy a USA.
Fotogaléria
Názov podujatia
XIII. Festival Astorka 2017

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
24.10.2017 - 31.10.2017

Popis projektu

A ZNOVU JE TU FESTIVAL ASTORKA! Festival Astorka patrí podľa ohlasov pozývaných súborov, slovenských i zahraničných hostí k výnimočným podujatiam na Slovensku v oblasti kultúrneho a hlavne spoločenského diania. Od roku 2005, kedy sa uskutočnil I. ročník Festivalu Astorka, prijali pozvanie desiatky zahraničných súborov z Európy a USA. Súčasťou hlavného programu sú komorné tituly profesionálnych divadiel objavné zásadnou témou našej súčasnosti alebo inovatívnym prístupom ku klasike. Každé z podujatí sa odohrá jedenkrát, na scéne, v štúdiu alebo vo foyeri. Tento rok prijali pozvanie divadlá z Talianska, Maďarska a Českej republiky: Dejvické divadlo, Teatro delle Albe, Katona József Szinház..., Švandovo divadlo na Smíchově. V divadelnej inscenácii Divadla Komediograf z Brna sa predstaví členka súboru Zuzana Kronerová. Súčasťou festivalu sú tradične aj Scénické rozhovory, tentokrát s Róbertom Jakabom a nočný blues v ASTORKE v podaní kapely SITRA ACHRA. Popri festivale pravidelne pracuje tvorivá fotografická dielňa pod vedením Pavla Breiera a výstupom jej mapovania všetkých podujatí a udalostí na festivale sú fotografické výstavy. Dvanásť ročníkov si pripomenieme výstavou Festival Astorka 2005 – 2016. Na záver festivalu otvoríme ďalšiu výstavu, Festival Astorka 2017.Názov prímateľa
Divadlo ASTORKA Korzo ´90

Celkový rozpočet:
44 100,00 €

Výška podpory:
22 000,00 €