Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XIV. Festival Astorka

Krátky opis
V roku 2018, keď si pripomíname 100. výročie vzniku Československej republiky, sme sa rozhodli symbolicky venovať celý festival oslave významného výročia našich spoločných dejín.
Fotogaléria
Názov podujatia
XIV. Festival Astorka

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
23.10.2018 - 30.10.2018

Popis projektu

Pozvanie na Festival ASTORKA 2018 prijali divadlá: Činoherní klub z Prahy, Švandovo divadlo na Smíchově z Prahy, Divadlo Bolka Polívku z Brna, Dejvické divadlo z Prahy a Divadlo v Dlouhé z Prahy.

Inscenácie, ktoré predstavíme na Festivale Astorka vznikli pod vedením režisérskych osobností: Ladislav Smoček, Daniel Hrbek, Bolek Polívka, Jiří Havelka, Jan Borna, SKUTR.

Počas jedného týždňa sa na doskách ASTORKY predstavia Petr Nárožný, Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Ondřej Trojan, Simona Babčáková, Jan Vondráček, Miroslav Táborský a mnohí ďalší českí i slovenskí herci, vrátane domáce súboru.

 

V roku 2018, keď si pripomíname 100. výročie vzniku Československej republiky, sme sa  rozhodli symbolicky venovať celý festival oslave významného výročia našich spoločných dejín.

ASTORKA a jej členovia majú vynikajúce vzťahy s umelcami z Českej republiky a v tomto zmysle sme „stále spolu“, nerozdelení.

 

Súčasťou festivalu sú tradične aj Scénické rozhovory a nočný blues v ASTORKE v podaní kapely SITRA ACHRA.

 

Uplynulé ročníky si pripomenieme výstavou Festival Astorka 2005 – 2017.

Na záver festivalu otvoríme ďalšiu výstavu, Festival Astorka 2018.

 

 

Festival Astorka patrí podľa ohlasov pozývaných súborov, slovenských i zahraničných hostí k výnimočným podujatiam na Slovensku v oblasti kultúrneho a hlavne spoločenského diania. Od roku 2005, keď sa uskutočnil I. ročník Festivalu Astorka, prijali pozvanie desiatky zahraničných súborov z Európy a USA.

Súčasťou hlavného programu sú komorné tituly profesionálnych divadiel objavné zásadnou témou našej súčasnosti alebo inovatívnym prístupom ku klasike. Každé z podujatí sa odohrá jedenkrát, na scéne, v štúdiu alebo vo foyeri.

Názov prímateľa
Divadlo ASTORKA Korzo ´90

Celkový rozpočet:
48 300,00 €

Výška podpory:
31 000,00 €