Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Stretnutia s literatúrou 2

Krátky opis
beseda s Petrom Vítekom
Fotogaléria
Názov podujatia
Peter Vítek: Veľká vojna a Liptáci na frontoch a v légiách

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
19.12.2018

Popis projektu

Známy historik a riaditeľ Štátneho okresného archívu v Liptovskom Mikuláši Peter Vítek je autorom mnohých odborných článkov, štúdií a kníh, zaoberajúcich sa históriou Liptova. Podrobne sa zaoberal aj históriou Veľkej vojny v Liptove a pri príležitosti 100. výročia ukončenia vojny vydal k tejto téme brožúrku. Veľkú vojnu predstaví v stredu 19. decembra 2018 o 16. hodine prostredníctvom rozprávania a prezentácie v Liptovskej knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši.

Názov prímateľa
Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
2 245,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €