Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Sofia zo sídliska (pracovný názov)

Krátky opis
V jubilejnej 10.sezóne Divadla na hojdačke sme pre najmenších divákov pripravili nadčasovú rozprávku nielen z dnešného sveta. Ide o autorský príbeh o múdrom dievčatku zo sídliska, ktoré vtipne poukáže na rôzne prešlapy dospelých. Nemajú na nič čas a možno už zabudli, že sami boli kedysi deťmi. Uponáhľaný svet ich ženie za prácou, slepými víťazstvami, či do hypermarketov za novými zbytočnosťami.
Fotogaléria
Názov podujatia
Sofia z predmestia / premiéra

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
11.11.2018

Popis projektu

Univerzálny príbeh malej Sofie sa nás snaží pozastaviť a naučiť ohľaduplnosti voči ľuďom a prírode okolo nás, bez ohľadu na to, kde žijeme.


Činoherno-bábkové spracovanie je popretkávané vtipnými pesničkami a grotesknými výstupmi postavičiek, ktoré sú všade prítomné. Vhodné pre deti 3–10 rokov, dĺžka 40 min.

Scenár: Jana Wernerová
Réžia: Peter Kočiš
Dramaturgia: Michal Legíň
Hudba: Lukáš Cintula
Scénografia: Dominik Marius Javor Hrajú: Mária Guldanová, Róbert Maťjuš / Lukáš Jurko
Hlas mamy: Jana Oľhová
Názov prímateľa
Divadlo na hojdačke

Celkový rozpočet:
9 250,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €