Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Činnosť Nového divadla - nezávislé divadlo pre deti, mladých ľudí a dospelých divákov

Krátky opis
Zámerom projektu je realizácia činnosti nezávislého divadelného subjektu - Nového divadla v Nitre. Cieľom Nového divadla je vybudovať pravidelný realizačný a tvorivý mechanizmus, ktorý by hľadal a ponúkal nový,alternatívny, hudobno-výtvarný, no zrozumiteľný umelecký scénický jazyk a významné spoločenské a ľudské témy pre všetky vekové kategórie divákov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Anna Franková

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
21.11.2017

Popis projektu

Anna Franková si svoj denník začala písať v deň svojich trinástich narodenín a písala ho celé dva roky, ktoré strávila v úkryte spolu s ďalšími siedmymi spolubývajúcimi. Denník Anny Frankovej veľmi presne a jednoducho odhaľuje pocity, strasti, slasti i bolesti dospievania a bez pátosu vykresľuje tragédiu vojny, tragédiu človeka zbaveného primárnej dôstojnosti a človeka v úplnej spoločenskej izolácii. Prirodzená intímna výpoveď trinásťročného dievčaťa by sa mala stať účinnou zbraňou proti narastajúcej xenofóbii, nenávisti, neznášanlivosti a rasizmu. Inscenácia pracujeso subjektívnou iluzívnou realitou spovede a antiiluzívnou javiskovou skladbou situácií, ktorých je Anna priamou aktérkou.
3. premiéra Nového divadla, sezóna 2016/2017 anna franková
Dramatizácia: Šimon Spišák a Veronika Gabčíková Dramaturgia: Veronika Gabčíková Scéna, kostýmy a bábky: Karel Czech; Réžia: Šimon Spišák Hrajú: Lucia Korená a Ivan Martinka

Premiéra: 19. novembra 2016 o 19.00 h Dom Matice Slovenskej v Nitre

Názov prímateľa
Umenie a spoločnosť

Celkový rozpočet:
26 000,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €