Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Tanečnej spoločnosti Artyci na rok 2018

Krátky opis
Cez pohybový materiál, hudobnú improvizáciu, výber nástrojov a vizuálnu stránku prinášajú Zuna a Maok do predstavenia tému Zeme, aby ňou tak vyjadrili svoj vzťah k prírode a podnietili k citlivejšiemu vnímaniu človeka v jeho hľadaní si miesta a úlohy v živote na tejto planéte.
Fotogaléria
Názov podujatia
Pre Gaiu

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.12.2018

Popis projektu

Srdečne pozývame na jedno z posledných predstavení PRE GAIU. Je to akýsi hudobno-tanečný koncert - predstavenie dvoch skúsených improvizátorov – tanečnice Zuny Vesan Kozánkovej a hudobníka a multiinštrumentalistu Maoka. Venované Zemi.

4.12. o 18,30 v koncertnej sále ZUŠ, Tranovského ulica

Lístky na predstavenie v L. Mikuláši sú k dostaniu aj v predpredaji ZUŠ. Kontaktujte Mgr. art. Evu Ohraďanovú cez riaditel@szuslh.sk / alebo telefonicky 0907037585.


Cez pohybový materiál, hudobnú improvizáciu, výber nástrojov a vizuálnu stránku prinášajú do predstavenia tému Zeme, aby ňou tak vyjadrili svoj vzťah k prírode a podnietili k citlivejšiemu vnímaniu človeka v jeho hľadaní si miesta a úlohy v živote na tejto planéte.
Dnes už úspešné predstavenie svojou univerzálnosťou oslovuje široké obecenstvo a napriek tomu, že vychádza z európskej kultúry, je schopné zarezonovať aj v kontexte iných tradícií a kultúr. To sa potvrdilo aj tým, že sa v roku 2015 stalo jedným z najúspešnejších predstavení na festivale Beijing International Dance Festival NEW v Číne (Peking, Xi´an).


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


námet a tanec_Zuna Vesan

hudba_Maok

fotografie_Boris Versegy, Zuna Vesan

svetelný dizajn_Ján Čief


„Zuna Vesan ovládá svrchovaně taneční pohyb, její neobyčejně vláčné tělo s přelévavými klouby se pohybuje svobodně, nenuceně a bez zjevného úsilí; také bez agrese vůči prostoru. Není to náhoda, Zuna se nevěnuje tanci pouze technicky, jakkoli je její technika úžasná. Ona se věnuje tělu – „nauce o těle“ komplexně. Málokdo ví o těle tanečníka víc jako ona.“

Nina Vangeli, popřední taneční publicistka

Názov prímateľa
ART SPEKTRUM

Celkový rozpočet:
29 567,00 €

Výška podpory:
26 000,00 €