Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

U nás taká obyčaj..., foklórne večery v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave

Krátky opis
Vianočné vinše, koledy a piesne v podaní folklórnych kolektívov z horného Gemera.
Fotogaléria
Názov podujatia
Gemerské Vianoce

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
12.12.2018

Popis projektu

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva priaznivcov tradičnej ľudovej kultúry spríjemniť si predvianočné obdobie ľudovými zvykmi a obyčajmi našich prastarých rodičov. Zachovali sa vďaka nositeľom tradícií a folklórnym kolektívom ktoré ich zbierajú, uchovávajú a šíria hlavne počas adventného obdobia.  

V stredu 12. decembra 2018 v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave svoje programy uvedú  detský folklórny súbor Haviarik, spevácke skupiny folklórnych súborov Haviar a Dubina z Rožňavy, folklórne skupiny Radzim z Vyšnej Slanej a Bučina z Pače a Ľudová hudba Ondreja Hlaváča. „Veríme, že našim návštevníkom spríjemníme adventné obdobie pokoja, rozjímania a očakávania gemerskými vianočnými tradíciami, na ktoré sú obce v hornom Gemeri zvlášť bohaté a v závere roka spoločne prežijeme príjemné chvíle,“ doplnila Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Celoročný cyklus folklórnych večerov v rámci projektu U nás taká obyčaj ... sprostredkúva širokej verejnosti scénicky spracované ľudové zvyky a obyčaje horného Gemera. Posledný folklórny večer roku 2018, pod názvom Gemerské Vianoce, navodí sviatočnú atmosféru pred najkrajšími sviatkami kalendárneho roka. Projekt počas celého obdobia z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia.

 

Názov prímateľa
Gemerské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
3 850,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €