Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

HUDBA U FULLU 2018

Krátky opis
Občianske združenie SIMACH ART si Vás dovoľuje srdečne pozvať na ďalší koncert cyklu Hudba u Fullu Nedeľa 02.12.2018 o 18:00 h Účinkujú: NEO ELECTRIC QUARTET (Poľsko) a hostia Martin Fábry (gitara), Dušan Polák (zvuky objektov)
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert NEO ELECTRIC QUARTET

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
02.12.2018

Popis projektu

Program:

Peter Machajdik​
Terauchi pre sláčikové kvarteto a audio playback

Neo Quartet
Calling for Misia

Jerzy Kornowicz​
Expansions

Arvo Part​
Fratres pre sláčikové kvarteto

Terry Riley​
Sunrise of the Planetary Dream Collector pre sláčikové kvarteto


Neo Quartet z Gdańska tvoria Karolina Piątkowska-Nowicka (husle), Paweł Kapica (husle), Michał Markiewicz (viola) a Krzysztof Pawłowski (violončelo). Vo svojich projektoch kvarteto často kombinuje súčasnú vážnu hudbu s vizuálnym umením, moderným tancom a elektronikou. Neo Quartet je jedným z najaktívnejších európskych súborov orientujúcich sa na uvádzanie diel skladateľov 20. a 21. storočia. V repertoári má diela Stevea Reicha, Georgea Crumba, Alfreda Schnittkeho, Henryka Mikołaja Góreckeho, Krzysztofa Pendereckeho a mnohých ďalších. Takisto pravidelne premiéruje skladby mladých autorov.

Neo Electric Quartet je jedinečným projektom súboru Neo Quartet. Štvorica vynikjúcich hudobníkov v ňom odkrýva málo prebádaný svet elektrického sláčikového kvarteta. Vďaka vyspelým moderným technológiám vrství kvarteto na svojich koncertoch syntetický zvuk sláčikových nástrojov s tkzv. live-electronics, multiefektovými prístrojmi a gitarovými loopermi.

Názov prímateľa
Simach Art

Celkový rozpočet:
6 316,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €