Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Daxnerov Tisovec - prehliadka speváckych zborov dospelých

Krátky opis
Daxnerov Tisovec je prehliadka speváckych zborov dospelých, ktorá má v regióne Gemer-Malohont dlhoročnú tradíciu. Prvý ročník regionálnej prehliadky sa uskutočnil v roku 1980, odvtedy sa teší veľkej obľube a je akýmsi vyvrcholením celoročnej činnosti speváckych zborov pôsobiacich v okresoch Rimavská Sobota a Revúca.
Fotogaléria
Názov podujatia
Daxnerov Tisovec -prehliadka speváckych zborov dospelých

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
07.12.2018

Popis projektu

Daxnerov Tisovec je prehliadka speváckych zborov dospelých, ktorá má v regióne Gemer-Malohont dlhoročnú tradíciu.  Prvý ročník regionálnej prehliadky sa uskutočnil v roku 1980, odvtedy sa teší veľkej obľube a je akýmsi vyvrcholením celoročnej činnosti speváckych zborov pôsobiacich v okresoch Rimavská Sobota a Revúca. Dôležitým aspektom podujatia je prezentácia speváckeho zboru pôsobiaceho mimo tohoto regiónu a tým nadviazanie nadregionálnej spolupráce v oblasti zborového spevu. V rámci zachovávania zvykov a tradícií sa každoročne na podujatí stretávajú ľudoví remeselníci, ktorí prezentujú svoju tvorbu na výstave pod názvom Vianočná nálada.

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
1 790,00 €

Výška podpory:
1 700,00 €