Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SÚČASNÁ TEATROLÓGIA A DIVADLO – vzťah divadelnej vedy, vzdelávania a scénického umenia v 21. storočí (15. ročník medzinárodnej Banskobystrickej teatrologickej konferencie)

Krátky opis
2-dňová medzinárodná konferencia na pôde Akadémie umení - vystúpenie takmer 30 konferenčných účastníkov s prednesenými príspevkami v štandardnom rozsahu 20 minút. Výstupom konferencie je aj dvojjazyčný zborník konferenčných príspevkov.
Fotogaléria
Názov podujatia
SÚČASNÁ TEATROLÓGIA A DIVADLO – vzťah divadelnej vedy, vzdelávania a scénického umenia v 21. storočí (15. ročník medzinárodnej Banskobystrickej teatrologickej konferencie)

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
30.11.2018 - 01.12.2018

Popis projektu

15. ročník konferencie je venovaný dlhoročnému pedagógovi, divadelnému15. ročník konferencie je venovaný dlhoročnému pedagógovi, divadelnému kritikovi a historikovi PhDr. Andrejovi Maťašíkovi, PhD. pri príležitosti jeho nedožitých 65. narodenín, pretože bol neúnavným zástancom,propagátorom a vykonávateľom myšlienky konferencie.


Pozývame Vás na Medzinárodnú banskobystrickú teatrologickú konferenciu, ktorej 15. ročník je venovaný dlhoročnému pedagógovi, divadelnému kritikovi a historikovi PhDr. Andrejovi Maťašíkovi, PhD. pri príležitosti jeho nedožitých 65. narodenín, pretože bol neúnavným zástancom, propagátorom a vykonávateľom myšlienky konferencie. 

organizátor:
Fakulta dramatických umení
Akadémie umení v Banskej Bystrici

rokovacie jazyky:
slovenský, anglický,
poľský, srbský

Ako hlavný partner:
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Partneri:
Slovenské centrum AICT
Banskobystrický samosprávny krajNázov prímateľa
Akadémia umení v Banskej Bystrici

Celkový rozpočet:
13 180,00 €

Výška podpory:
12 500,00 €