Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivé dielne s tradičnými moldavskými remeslami 2.ročník

Krátky opis
Projekt "Tvorivé dielne s tradičnými moldavskými remeslami 2.ročník" je zameraný na prezentáciu tradičných remesiel, ktorým sa obyvatelia mesta Moldava nad Bodvou v minulosti venovali a ktorým je venované Etnografické múzeum. Cieľom je zachovať a priblížiť žiakom navštevujúcim miestne školské zariadenia remeslá a cechy, ktoré v 19.storočí pôsobili v našom meste.
Fotogaléria
Názov podujatia
Výroba a zdobenie medovníkov

Miesto konania / kraj
Moldava nad Bodvou / Košice-okolie

Termín konania
04.12.2018 - 18.12.2018

Popis projektu

Cieľom projektu je prezentovať v priestoroch mestskej knižnice remeslá typické pre mesto Moldava nad Bodvou  / v decembri výrobu a zdobenie medovníkov/. Vďaka týmto tvorivým dielňam sa žiaci zo základných škôl dozvedeli viac o tradičných moldavských remeslách a zároveň im jednotlivé remeslá boli prezentované a mohli si ich samy vyskúšať. Z prác žiakov miestnych škôl  si pripravíme  výstavu, ktorá bude ešte niekoľko týždňov sprístupnená ako pre rodičov tak aj pre miestnych obyvateľov. Týmto spôsobom by sme chceli podporiť a udržať záujem o služby, ktoré ponúka knižnica. Zámerom je zlepšiť a zvýšiť záujem miestnych žiakov o tradičné remeslá, ktorým sa venovali predchodcovia.

Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko

Celkový rozpočet:
1 580,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €