Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie aktivity Priestor Súčasného Tanca 2018

Krátky opis
Pohybový proces pod vedením choreografky Katky Rampáčkovej. Obsah workshopu je založený na technike práce s vnútornými obrazmi (inner images), vychádzajúcej od Michaila Čechova. Zámerom tohto workshopu je prebudiť vnútorné obrazy v každej zo žien a nechať sa unášať autentickým pohybom v príjemnom a bezpečnom prostredí. Nechať sa zaviesť do svojho tvorivého vnútra - byť sama so sebou, byť sama sebou.
Fotogaléria
Názov podujatia
ŽENY/Tanečný workshop pre verejnosť

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
29.11.2018 - 30.11.2018

Popis projektu

Pohybový proces pod vedením choreografky Katky Rampáčkovej. Obsah workshopu je založený na technike práce s vnútornými obrazmi (inner images), vychádzajúcej od Michaila Čechova. Zámerom tohto workshopu je prebudiť vnútorné obrazy v každej zo žien a nechať sa unášať autentickým pohybom v príjemnom a bezpečnom prostredí.

 

Katka Rampáčková bude na workshope pracovať s obrazmi známych autorov. S touto prácou sa choreografka stretla pri divadelných improvizáciách na švajčiarskej škole. Odvtedy rozvíja a skúma túto techniku u tanečníkov. Jej diplomová práca bola o pravdivosti interpretácie, kde sa venovala aj tejto technike, ktorá pomáha tanečníkovi byť na javisku pravdivým. Workshopy s touto technikou mala možnosť viesť na medzinárodnom stretnutí tanečníkov a choreografov BIDE v Barcelóne a taktiež na festivale improvizácie PushOK v Kyjeve na Ukrajine. Na tejto technike bola vytvorená aj tanečná inscenácia ŽENY(2015) pre košických tanečníkov. Zámerom tohto workshopu je prebudiť vnútorné obrazy v každej zo žien a nechať sa unášať autentickým pohybom v príjemnom a bezpečnom prostredí.


O lektorke: 

Katarína​ ​Rampáčková​ je choreografka, improvizátorka a tanečná aktivistka narodená v Košiciach na Slovensku. Má absolvovanú švajčiarskú vysokú školu pohybového herectva – Scuola Teatro Dimitri a následne ukončeného magistra choreografie na HAMU v Prahe. Momentálne žije v Barcelóne, kde učí kreatívny tanec detí a spolupracuje s tanečnou asociáciou Ara en Moviment, ktorá využíva Kontaktnú Improvizáciu ako inovatívny prostriedok na prácu s mladými. Je choreografkou a lektorkou v medzinárodnom projekte pre mladých Sound in the Silence – umenie cez vzdelávanie.

Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
8 575,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €