Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Quasars Ensemble na festivale Distat Terra (Argentína)

Krátky opis
Medzinárodný projekt Quasars Ensemble na festivale Distat Terra (Argentína) zahŕňa 2 vystúpenia súboru Quasars Ensemble, v rámci ktorých uvedie popredné diela slovenských autorov v kombinácii so svetovou historickou a súčasnou tvorbou.
Fotogaléria
Názov podujatia
2 koncerty Quasars Ensemble: 15. a 17. 12. 2018

Miesto konania
Argentína

Termín konania
11.12.2018 - 23.11.2018

Popis projektu

Medzinárodný projekt Quasars Ensemble na festivale Distat Terra (Argentína)

je zameraný na prezentáciu slovenskej historickej a súčasnej vážnej hudby, ako aj slovenského interpretačného umenia. Projekt zahŕňa 2 vystúpenia súboru Quasars Ensemble na festivale Distat Terra v argentínskom meste Choele Choel, nachádzajúcom sa uprostred krajiny v provincii Río Negro na severnom okraji Patagónie. Jedná sa o moderný typ festivalu, kombinujúci staršiu klasickú hudbu s najnovšími dielami, čo presne zodpovedá dramaturgickému konceptu jubilujúceho súboru Quasars Ensemble.Najväčším prínosom projektu je oboznámenie argentínskeho publika so slovenskou historickou a súčasnou tvorbou v kontexte historickej aj aktuálnej svetovej hudby.

Názov prímateľa
QUASARS

Celkový rozpočet:
16 000,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €