Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy inscenácií divadla NOMANTINELS a workshopy angažovaného divadla

Krátky opis
NOMANTINELS: O nás/ O nich Dokumentárny projekt O NÁS / O NICH hľadá odpoveď prostredníctvom inscenovania novinových článkov zo zbierky aktivistu Jána Majerského, ktorý ich zbieral v rokoch 1959 až 1989. „Značka: Neviem a ani nechcem ľúbiť dievčatá. Pred dvoma rokmi som sa zoznámil s chlapcom. Zaľúbil som sa do neho, jeho tvár ma očarúva, túžim po ňom. Poraďte mi, čo mám robiť, aby som sa toho zbavil, lebo sa zbláznim.” Miesto:Blackbox, Palackého 22, Bratislava
Fotogaléria
Názov podujatia
O nás / O nich

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.12.2018

Popis projektu

NOMANTINELS: O nás/ O nich 


Dokumentárny projekt O NÁS / O NICH hľadá odpoveď prostredníctvom inscenovania novinových článkov zo zbierky aktivistu Jána Majerského, ktorý ich zbieral v rokoch 1959 až 1989.


Aké rady dali v tlači gejom a lesbám? Čo napísali novinári o návšteve Allena Ginsberga v Československu? Ako opísali prípad pražskej transrodovej ženy?


„Značka: Neviem a ani nechcem ľúbiť dievčatá. Pred dvoma rokmi som sa zoznámil s chlapcom. Zaľúbil som sa do neho, jeho tvár ma očarúva, túžim po ňom. Poraďte mi, čo mám robiť, aby som sa toho zbavil, lebo sa zbláznim.”


Inscenácia je súčasťou Mesiaca ľudských práv


Projekt bol realizovaný počas rezidenčného pobytu v Divadle Pôtoň, Bátovce v rámci projektu Centrum umenia a kreativity.


Miesto:Blackbox, Palackého 22, Bratislava

rezervácie: info@nomantinels.sk

Vstupné  3€ /študenti 0€ 


Reprízy inscenácie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia


Partneri: Iniciatíva Inakosť

Mediálni partneri: Rádio FM, iboys.cz, igirls.cz


Réžia a dramaturgia: D. Krištofovičová a J. Tomandl

Scénografia: D. Krištofovičová

Text: dobová tlač, kolektív a D. Krištofovičová

Hrajú: M. Karoľová, Z. Haverda, Š. Richtárek, J. Štupák

Hudba: A. Kružliaková

Produkcia: K. Thalerová

Odborné konzultácie: A. Kuruc, J. Jablonická Zezulová

Pohybová spolupráca: E. Kolek Spaskov

Nahrávky: V. Slaninka

www.nomantinels.sk 


#fpu #mksr #studio12 #onasonich #efemko

Názov prímateľa
NOMANTINELS

Celkový rozpočet:
15 080,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €