Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Projekt Batyskaf 2018

Krátky opis
10080 je projekt Batyskafu, ktorý má za úlohu podporovať vznik netradičných scénických diel. Nosnou myšlienkou je špecifická výzva - časové obmedzenie, ktoré dáva autorom na tvorbu iba jeden týždeň. Či už to bude inscenácia, performancia, súčasný tanec, alebo bezbrehá improvizácia, témam, forme ani štýlu sa žiadne hranice nekladú.
Fotogaléria
Názov podujatia
10080: Yuri Korec

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
23.11.2018

Popis projektu

Yuri Korec je performerom, choreografom, pedagógom a pohybovým terapeutom. Po dlhodobej spolupráci s umeleckými zoskupeniami a tanečnej tvorbe v zahraničí pôsobí od 2012 opäť na
Slovensku. Z jeho posledných prác treba spomenúť: Axiomatické lákadlo (Bratislava, 2014), Pocitové RozUmenie (2015), d-BODY-m (2017), Sólo nielen pre jedno telo (Žilina, 2018), Nesólo (Bratislava, 2018). Je tiež spoluautorom a choreografom niekoľkých tanečných filmov The Day (2004), DARKROOM (2008) a voiceS (2010), z ktorých posledný získal niekoľko významných ocenení na festivaloch v Európe, Kanade a USA. Viac na http://www.yurikorec.eu">www.yurikorec.euhttp://www.yurikorec.eu rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">

V rámci projektu Batyskaf Yuri predstaví v spolupráci s Lukášom Zahy performanciu o všetkom tom, čo na javisku zatiaľ neurobil a čo vo svojej tvorbe ešte nepoužil. 

Názov prímateľa
Gegangere

Celkový rozpočet:
26 940,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €