Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

TEMPUS ADVENTUS - koncert gregoriánskeho chorálu

Krátky opis
TEMPUS ADVENTUS - koncert gregoriánskeho chorálu Františkánsky Kostol Zvestovania Pána v Bratislave, 2.12.2018 (nedeľa) o 19.30 hod. Spieva: Schola Minor: Hilda Gulyásová (sólo), Tomáš Šelc (sólo), Mária Páleníková, Júlia Urdová (aj viola), Sylvia Urdová (umelecká vedúca). Spoluúčinkujú: Juraj Tomka (husle), Gregor Regeš (violončelo), Lumír Machek (kontrabas).
Fotogaléria
Názov podujatia
TEMPUS ADVENTUS - koncert gregoriánskeho chorálu

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.12.2018

Popis projektu

TEMPUS ADVENTUS - adventný koncert gregoriánskeho chorálu (stredovekej hudby)

Františkánsky Kostol Zvestovania Pána v Bratislave, 2.12.2018 (nedeľa) o 19.30 hod. 


Spieva:  Schola Minor: Hilda Gulyásová (sólo), Tomáš Šelc (sólo), Mária Páleníková, Júlia Urdová (aj viola), Sylvia Urdová (umelecká vedúca).

 Spoluúčinkujú:  Juraj Tomka (husle), Gregor Regeš (violončelo), Lumír Machek (kontrabas).

Na koncerte zaznejú spevy stredovekého gregoriánskeho chorálu z jeho rôznych vrstiev súvisiace s adventom, aj v polyfonickom spracovaní. 

Okrem vokálneho jednohlasu bude na koncerte priestor aj pre ranú polyfóniu a improvizovaný viachlas inšpirovaný neskorostredovekými hudobnými postupmi i zvukovými charakteristikami súčasných sláčikových nástrojov klasickej hudby (husle, viola, violončelo, kontrabas).


Názov prímateľa
Musica perpetua

Celkový rozpočet:
3 690,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €