Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cyklus koncertov vážnej hudby v Liptove - Hudba na hrade

Krátky opis
Koncert súboru st. hudby Františkánska schóla Bratislava. Zbor bratov františkánov Efrém, František, Ján KDLS, Rufín Samuel
Fotogaléria
Názov podujatia
Opus Franciscanum

Miesto konania / kraj
Liptovský Hrádok / Liptovský Mikuláš

Termín konania
18.11.2018

Popis projektu

Vokálno-inštrumentálny súbor Františkánska schóla Bratislava pôsobí vo františkánskom Kostole Zvestovania Pána v Bratislave. Venuje sa interpretácii sakrálnej hudby rôznych štýlových období od stredoveku po súčasnosť. Formoval sa postupne, približne od roku 2007.

Hudobne sprevádzal liturgické slávenia v chrámoch na Slovensku, v Taliansku, Poľsku, Rakúsku a Nemecku a predstavil sa aj na viacerých koncertoch na Slovensku, v Nemecku, Maďarsku a Rakúsku. Vydal dve cd nahrávky s hudbou františkánskych skladateľov zo Slovenska z 18. storočia: PARATUM COR (2014) a DEUS MEUS ET OMNIA (v decembri 2017

Názov prímateľa
Mesto Liptovský Hrádok

Celkový rozpočet:
7 590,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €