Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Metodicko-vzdelávacie podujatia v oblasti umenia pre okresy Humenné, Snina a Medzilaborce

Krátky opis
Tvorivé dielne pre žiakov a pedagógov slovenského jazyka základných škôl, základných umeleckých škôl a vedúcich literárno-dramatických krúžkov, budú tentokrát zamerané na dramatické umenie a divadlo. Budeme sa zaoberať divadlom ako súčasťou výchovného procesu a vhodným výberom textu/témy, vzťahom dieťaťa k divadlu a ako plynule prejsť od dramatickej výchovy k divadlu. Odborný garant: Mgr. Alžbeta Verešpejová, PhD.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tvorivé dielne - Dieťa a divadlo. Od dramatickej výchovy k divadlu

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
03.12.2018

Popis projektu

Tvorivé dielne pre žiakov a pedagógov slovenského jazyka základných škôl, základných umeleckých škôl a vedúcich literárno-dramatických krúžkov z Humenného, Sniny a Medzilaboriec, budú tentokrát zamerané na dramatické umenie a divadlo.  Budeme sa zaoberať divadlom ako súčasťou výchovného procesu a vhodným výberom textu a témy. Pozrieme sa na pedagóga ako režiséra a na dieťa, ako na interpreta.  Vyskúšame si spoluprácu dieťaťa ako spolutvorcu divadelného umenia, dramatickej a rolovej hry a  na konkrétnych príkladoch si ukážeme, ako vyzerá tvorivá dramatika. Rozoberieme si prácu s rekvizitou, pohyb po javisku, improvizáciu a fixovanie.

 

Odborný garant: Mgr. Alžbeta Verešpejová, PhD.
Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
2 160,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €