Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

PREVAHA DOBRÉHO alebo ZLÉHO

Krátky opis
premiéra tanečnej inscenácie Divadla Štúdio tanca Zohraný tím choreografky a hudobného skladateľa pripravuje kompaktné dielo združujúce interpretačný výkon tanečníkov a živý umelecký výkon hudobníkov. Rodí sa a vyrastá v prostredí, v ktorom umelci žijú a pracujú, a preto odráža ich životnú skúsenosť a postoj - teda skutočnú prítomnosť.
Fotogaléria
Názov podujatia
Premiéra tanečnej inscenácie Prevaha dobrého alebo zlého

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
10.11.2017 - 29.11.2017

Popis projektu

Réžia_Zuzana Ďuricová Hájková

Choreografia_Tibor Trulik, Zuzana Ďuricová Hájková

Hudba_Matej Háasz

Svetelný dizajn_Ján Čief

Videoprojekcia_Lukáš Matejka

Premiérové obsadenie_Tibor Trulik, Lenka Rajchmanová, Michaela Mirtová, Isabel Paladin, Luca Tomao, Michaela Turcerová, Pavol Pondelík, Samuel Juráš


Tancujeme namiesto zloby, nenávisti, osočovania, tancujeme namiesto vojen, namiesto likvidovania jedných druhými akýmkoľvek spôsobom, pretože všetku vášeň prelejeme do potu našich tiel. 

ALEBO

Tancujeme v zúrivom napätí a extáze tesne pred vypuknutím boja, pretože vášeň sa zmenila na oheň zloby.


Divadlo Štúdio tanca inscenáciu uvedie v termínoch:

PREMIÉRA: 10. a 11. XI. o 19.00

REPRÍZY: 15. XI., 22. XI., 24. XI., 29. XI. o 19.00 hod.


Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12, Banská Bystrica

http://www.studiotanca.sk">www.studiotanca.sk


Vznik a uvedenie inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Divadlo Štúdio tanca

Celkový rozpočet:
12 610,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €