Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cesty k hudbe

Krátky opis
Zámerom projektu je realizovať sériu koncertných cyklov a vzdelávacích podujatí, ktoré budú prezentovať slovenské hudobné umenie – jeho históriu, súčasnosť, perspektívy, stredoeurópske kontexty a súčasne kultivovať vkus publika prostredníctvom sólových a komorných koncertov klasickej hudby. Hlavnými projektovými aktivitami sú: koncertné cykly (Sólo – duo – trio; ViolaKlasik); vzdelávacie podujatie (O hudbe s jej tvorcami) a spomienkové hudobné večery (V retrospektíve).
Fotogaléria
Názov podujatia
Večer francúzskej piesne

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
14.11.2018

Popis projektu

VEČER FRANCÚZSKEJ PIESNE, je ďalší koncert z radu koncertov poslucháčsky príťažlivej hudby z cyklu ViolaKlasik, ktorý bude venovaný vokálnej tvorbe známeho francúzskeho skladateľa JULESA MASSENETA. 

Spievajú: 
Lucia Bujňáková, Alexandra Patakyová a Dominika Olšiaková
Klavírna spolupráca: Zuzana Žegleňová

Pogram: 
Jules Massenet:

Výber z cyklu LA POEME DES FLEURS 
1. PRELUDE (trio)
2.L'HYMNE DES FLEURS (Dominika Olšiaková)
3. LA DANSE DES RAMEAUX (Lucia Bujňáková a Alexandra Patakyová)
4. CHANSON DE MAI (Alexandra Patakyová a Dominika Olšiaková). 

Výber klavírnych skladieb Jules Massenet - 10 Pieces de genre, op.10

Výber z cyklu 3 MÉLODIES 
1.BONNE NUIT (Dominika Olšiaková)
2.LE BOIS DE PINS (Dominika Olšiaková)
3.LE VERGER (Alexandra Patakyová)
4.MARINE (Alexandra Patakyová a Lucia Bujňáková)
5. MATINÉE D'ÉTÉ (trio)

Koncert bude sprevádzaný poéziou a sprievodným slovom.
Dramaturgia a réžia: Vendelína Michna

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
20 871,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €