Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poetika v ženskom šate /2. ročník/

Krátky opis
Zámerom projektu je obohatiť hudobný život v Prešove o dramaturgicky profilovanú prehliadku, ktorá stavia na kultivovanom, umelecky hodnotnom a originálnom výkone. Ide o predstavenie poetiky ženského prejavu, stvárneného prostredníctvom viacerých žánrových uchopení a generačných výpovedí. Celkový prínos projektu s medzinárodným presahom spočíva v možnosti prezentácie a konfrontácie súčasnej autentickej tvorby v oblasti jazzu, folku, world music, art rocku, akusticko-elektronickej tvorby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Eva Šušková & Polajka

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
29.11.2018

Popis projektu

Sopranistka Eva Šušková, spevák Robert Pospiš, gitarista Martin Sillay, violončelista Roman Harvan a akordeonista a klavirista Boris Lenko. To je zostava skupiny POLAJKA. Originálne zoskupenie, ktoré zaujalo poslucháčov a odbornú verejnosť už na nahrávke Tales From My Diary (Nominácia na Hudobný počin roka v rámci cien Radio_Head Awards) na koncerte v Prešove predstaví svoju CD novinku Exodus. 
Hudba Polajky už zarezonovala na niekoľkých prestížnych podujatiach (Konvergencie, Festival Peknej hudby, Mikulášsky jazzový festival, Janáček Brno). Nadšenie pre projekt, chuť prekračovať žánrové hranice a renomé členov skupiny zaručujú, že koncert bude patriť k neprehliadnuteľným zážitkom.  

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
4 553,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €