Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Túžba tvoriť 2

Krátky opis
Zámerom projektu je pokračovať v realizácii série popularizačných prednášok, v rámci ktorých predstavia súčasní profesionálne vzdelaní skladatelia, interpreti, muzikológovia, teoretici svoje umelecké, pedagogické, organizátorské aktivity. Súčasťou každej popularizačnej prednášky bude koncertná časť, ktorou bude demonštrovať interpretačné roviny, o ktorých bude hovoriť.
Fotogaléria
Názov podujatia
Peter Tomko & Ján Kopčák

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
24.11.2018

Popis projektu

Téma hudobného večera: 
KOMUNIKAČNÉ KÓDY V SÚČASNEJ IMPROVIZOVANEJ A EXPERIMENTÁLNEJ HUDBE 

Účinkujúci: 
Ján Kopčák
Saxofonista, improvizátor a hudobný pedagóg. Študoval na Umeleckej univerzite v Gráci a na Metropolitnej univerzite v Helsinkách. Má za sebou bohaté hudobné skúsenosti v rôznych štýloch a zoskupeniach. Po účinkovaní v zahraničí sa vracia späť na Slovensko kde pôsobí na Konzervatóriu v Košiciach, účinkuje v rôznych kapelách a nezabúda na prácu na sebe vo vlastných umeleckých projektoch. 

Peter Tomko
Gitarista, skladateľ a hudobný pedagóg. Vyštudoval Akadémiu umeí v Banskej Bystrici s ocenením ceny Dekana univerzity. Umelec ktorého netreba priveľmi predstavovať. Svoju mnohostrannosť a muzikalitu dokazuje dlhoročne v spoluprácach s dlhým zoznamom hudobníkov rôznych žánrov a produkcií. Ako sideman je nenahraditeľný, no ako skladateľ je jedinečný svojím prejavom vo world music jazyku, čo je jeho špecifikom. 

Týchto dvoch muzikantov spája túžba hľadať nové spôsoby vyjadrenia a komunikácie priamo na pódiu.

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
3 159,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €