Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácia staroslovienskej hudby na medzinárodnom adventnom festivale v Nemecku

Krátky opis
Dňa 8.12.2018 sa v rámci 8. ročníka festivalu Badenia Advent Music Festival uskutoční koncert speváckych zborov o 15.00 v meste Baden Baden v Nemecku v Kurhaus - Runder Saal . Na tomto koncerte vystúpi Gréckokatolícky chrámový zbor blahoslaveného Petra Pavla Gojdiča z Vranova nad Topľou, ktorý reprezentuje Slovensko so staroslovienskymi koledami, ako aj ďalšie zbory z Poľska, Írska, Rumunska, Talianska a Spojeného Kráľovstva.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert 8. ročníka Badenia Advent Music Festival

Miesto konania
Nemecko

Termín konania
08.12.2018

Popis projektu

V rámci 8.ročníka festivalu Badenia Advent Music Festival      sa  dňa     8.12.2018 o 15.00  v Runder Saal - Kurhaus  Baden Baden  Nemecko

uskutoční koncert speváckych zborov, na ktorom zaznejú tóny adventných a vianočných piesní. Našu krajinu reprezentuje Gréckokatolícky zbor bl. P.P. Gojdiča  z Vranova nad Topľou, ktorý obohatí poslucháčov o východné cirkevné chorály v staroslovienskom jazyku medzi ďalšími európskymi krajinami. Na koncerte vystúpia:

1. Gréckokatolícky chrámový zbor bl. P.P.Gojdiča Vranov nad Topľou- Slovensko

2. B - Naturals - Spojené Kráľovstvo

3. Corala Sargetia - Rumunsko

4. Akademický zbor Polytechnickej univerzity Lodža - Poľsko

5. Portmarnock Singers - Írsko

6. Chór Akademos - Poľsko

7. Coro San Martino - Taliansko

Názov prímateľa
Gréckokatolícky chrámový zbor bl. P. P. Gojdiča

Celkový rozpočet:
9 846,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €