Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

NOVÝ PRIESTOR/TANEC 2018

Krátky opis
I N D I G O Slovenská ľudová rozprávka "Braček jelenček" zozbieraná Pavlom Dobšinským, prevedená v súčasnom  jazyku tanečného divadla. Dramaturgia diela vznikla na základe výkladu archetypov rozprávky “Braček jelenček” podľa psychológa-rozprávača Dušana Fabiána.  Pohybový materiál sme hľadali prostredníctvom metódy práce s kostýmom,  v kontexte rôznych kvalít kostýmového materiálu a v kontexte rozprávky “Braček jelenček”. 
Fotogaléria
Názov podujatia
I N D I G O

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
24.09.2018 - 14.12.2018

Popis projektu

I N D I G O by sme mohli nazvať echt slovenskou súčasnou tanečno-divadelnou rozprávkou. 

Predlohu pre spracovanie predstavenia sme si vybrali slovenskú ľudovú rozprávku Braček Jelenček, ktorú zozbieral Pavol Dobšinský. Zároveň nás Béla Bartók fascinoval svojím širokým spektrom tvorby, z ktorej sme využili skladby vytvorené pre deti, zbierku slovenských ľudových piesní, ako aj výber z vážnej hudby, ktorú podmanivo spracoval a dochutil jedinečný Jano Kružliak. Výnimoční interpreti ako Zuzana Burianová a Lukáš Bobalík, ktorý nahradil Danka Račeka nasávali, spracovali, zmixovali, prekrúcali materiál, a dodali tak dielu nový šmrnc. Predstavenie sa pripravovalo veľmi dlho a tešíme sa, že vyjdeme s ním pred Vás divákov. Za vznik predstavenia ďakujeme množstvu ľudí, ktorí na ňom ešte stále pracujú. 

Prečo sú rozprávky dôležité aj pre dospelých, aký odkaz pre dobu, v ktorej žijeme skrývajú a ako sme odkrývali symboly rozprávky Braček Jelenček v tanečnej, pohybovej, textovej forme budeme diskutovať s rozprávkarom Dušanom Fabiánom, dramaturgičkou Jankou Smokoňovou a Katarínou Brestovanskou po predstavení. 

Tento rok sa nám podarí uviesť len premiéru diela / 28.11.2018 o 19.00 v Novej Cvernovke /, tak si ju nenechajte ujsť. 

Špeciálne poďakovanie patrí: Dušanovi Fabiánovi, Intsovi Plavnieksovi, Andrejovi Hinkovi, Zuzane Šajgalíkovej, Zuzane Ivaškovej, Oliverovi Kleinertovi, Noemi Kirkwood, House of Ukulele.

Námet, réžia / Katarína Brestovanská
Pohybový materiál / Daniel Raček, Zuzana Burianová, Lukáš Bobalík
Interpretácia / Zuzana Burianová, Lukáš Bobalík
Hudba / Ján Kružliak - výber z diela Béla Bartóka: Sláčikové Kvarteto č. 1, Mikrokozmos - 146. Ostinato, zbierka slovenských ľudových piesní v experimentálnom prevedení
Dramaturgia / Janka Smokoňová
Pohybová supervízia / Andrej Petrovič
Kostýmy návrh a realizácia / Jana Gavalcová, Petra Kovácsová, Terézia Šišková
Svetelný dizajn návrh a realizácia / Oliver Kleinert, Peter Brestovanský, Martin Seker, Peter Kvanta 
Zvukový set up / Lukáš Zdurienčík
Produkcia / Katarína Zjavková
Marketing / Noemi Kirkwood https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Ftootoot.fm%2F%3Ffbclid%3DIwAR3ktWX2heVHh3FkpeOlFqnGm3b5xSG5npV21g1zUTiDMfkGrIkSa1EOSyM&h=AT2b1T_Uf_eTIayVRUFeQnRa0RkqZwEFWJmv9Nu1oVM0b-Bapk9kQkVqBNoQs2eh0FxjiwHxJzTS3SaHrHVIRzw387aTE0Fs6jm9h-HeIsccRFRQ5X1CFyXgUNbWfeIlVByjcJA" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: " helvetica="" neue",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255);"="">tootoot.fm , House of Ukulele
Media set / Marianna Lutková

hosť / rozprávkár Dušan Fabián

Názov prímateľa
En Vorentoe, o.z.

Celkový rozpočet:
8 850,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €