Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mobilné kultúrne centrum 2018

Krátky opis
Workshop pre pedagógov o skladbách Gyorgyho Kurtága a ich použití vo vyučovaní. Workshopy sa konajú v sérii a majú za ciel kontinuálne a dlhodobo s pedagógmi pracovať.
Fotogaléria
Názov podujatia
Talk/Play/Share hudba

Miesto konania / kraj
Dolný Kubín / Dolný Kubín

Termín konania
19.02.2018

Popis projektu

Hudba, ktorú prinášame v rámci tohto formátu, sa na Slovensku hrá len málokedy. Charles Ives, Milan Adamčiak, Morton Feldman, Monogramista T. D alebo György Kurtág sa na programoch koncertov nevyskystujú takmer vôbec. Sú to všetko autori, ktorí vo svojej tvorbe experimentovali a my chceme prostredníctvom tohto koncertu experimentovať tiež. Ich experiment siaha ďaleko za hranice štandardného repertoáru pre klavír. Skladatelia, ktorých diela uvádzame, takmer vždy hľadali nové cesty ako tvoriť. Prekročili hranice písania hudby do nôt a tak spojili hudbu s grafickým umením, poéziou, alebo elektronikou. Našli úplne novú cestu písania hudby. Talk / Play / Share je ale ešte viac.  Je to formát, na ktorom interpreti nielen hrajú, ale pred koncertom či po ňom živo diskutujú s publikom. Snažíme sa, aby sa na koncerte predstavil popri profesionálnych hráčoch aj študent konzervatória či učiteľ, alebo dokonca žiak základnej umeleckej školy. Vtedy sa vízia Talk / Play / Share naplní dokonale. Podstata projektu Talk / Play / Share je v kontakte umelca a diváka, ktorý sa častokrát stane priamym účastníkom.
 

Názov prímateľa
InMusic, o. z.

Celkový rozpočet:
50 626,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €