Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácia aktivít a podujatí nekomerčného umenia v Divadle Arteatro

Krátky opis
Podujatie, ktoré je predmetom činohry sú hry: Mastný hrniec a Zlomatka. jedná sa o uvedenie repríz v rámci realizácie projektu. MASTNÝ HRNIEC / 17:00hod Divadelnú inscenáciu ZLOMATKA Taliansky súčasný autor Mario Gelardi sa zaoberá otázkou homosexuality a témou intolerancie. Príbeh je silnou dramatickou výpoveďou, ktorá je obalená do odľahčujúcej irónie a približuje sa k rodinnej groteske.
Fotogaléria
Názov podujatia
Noc divadiel v Arteatre

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
17.11.2018

Popis projektu

Podujatie, ktoré je predmetom činohry sú hry: Mastný hrniec a Zlomatka. jedná sa o uvedenie repríz v rámci realizácie projektu.

MASTNÝ HRNIEC / 17:00hod

Pokojný deň v mestečku rozvíri správa z rádia, že novým ministrom financií sa stáva profesor hudby a botaniky Svetozár Babík. Zatiaľ čo Svetozár je zo správy šokovaný, ambície jeho manželky sa konečne začínajú napĺňať. Z neobľúbeného profesora sa razom stáva hviezda a všetci bojujú o jeho priazeň. Ako to však celé dopadne by nikto nečakal.

Účinkujú študenti Štátneho konzervatória v Bratislave.

hra trvá 70 min. bez prestávky


 Divadelnú inscenáciu ZLOMATKA 

Taliansky súčasný autor Mario Gelardi sa zaoberá otázkou homosexuality a témou intolerancie. Príbeh je silnou dramatickou výpoveďou, ktorá je obalená do odľahčujúcej irónie a približuje sa k rodinnej groteske. 

Hlavnú predstaviteľku stvárňuje výborná slovenská herečka Ida RAPAIČOVÁ, ktorej bola inscenácia venovaná k jej životnému jubileu.


Preklad: Miroslava Vallová

Dramaturgia: Tomáš Roháč

Scéna: Vladimír Suchánek

Kostýmy: Zlatica Hujbertová

Hudba: Ľubomír Šrámek

Hudobná spolupráca: Tomáš Roháč

Choreografia: Emil Leeger

Masky: Martina Selnekovičová

Svetelný Dizajn: Jozef Mikloš

Réžia: Tomáš Roháč


Osoby a obsadenie:

Anna: Ida Rapaičová

Diego: Emil Leeger

Oľga: Gabriela Csinová

Alberto: Tomáš Horváth


hra trvá 85 min. bez prestávky

Názov prímateľa
ARTEATRO

Celkový rozpočet:
46 402,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €