Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Čítajme a tvorme v knižnici
Michalovce v čase vzniku ČSR Geopolitické zmeny po prvej svetovej vojne priniesli rozpad Rakusko-Uhorska a vznik Československej republiky, ktorá bola vyhlásená 28. októbra 1918 v Prahe. Dňa 30. októbra 1918 sa martinskou deklaráciou prihlásili k spoločnému štátu Čechov a Slovákov i zástupcovia Slovenska. Keď vznikla Československá republika, začlenené do nej boli na prelome rokov 1918 - 1919 i Michalovce. U časti obyvateľstva sa však pripojenie k novoutvorenému štátu nestretlo s veľkým pochopením. Situácia bola zložitá pretože prislušnici inteligencie ( úradnici, kňazi, učitelia) rozprávali po nemecky alebo maďarsky, pričom neprechovavali žiadne sympatie k novej republike. Až v ďalších mesiacoch sa pomery postupne stabilizovali. Dalšie podrobnosti o živote v tejto dobe sa dozviete na besede s vedeckým historikom a spoluautorom monografií o zemplínských obciach PhDr. Václavom Ihnátom.
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach
Celkový rozpočet:
5 270,00 €
Výška podpory:
5 000,00 €