Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

cluster ensemble - 10. ročník

Krátky opis
Recitál Piano2 pre dva klavíry je atlasom rôznych kompozičných pohľadov na klavírnu hudbu za ostatných 60 rokov. Do programu boli vybrané diela slovenských aj zahraničných autorov s prihliadnutím na rôznorodosť ich jazyka. Názov projektu v sebe skrýva informáciu, že sa jedná o dvojklavírny koncert, no možno v ňom vidieť aj odkaz na zvukovú estetiku jedného zo skladateľov zastúpených v programe – Mortona Feldmana, ktorého dynamický výraz sa pohybuje v extrémne nízkych hodnotách.
Fotogaléria
Názov podujatia
Cluster ensemble: PIANO2 / Topoľčany

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
29.11.2018

Popis projektu

Recitál Piano2 pre dva klavíry v podaní Cluster ensemble je atlasom rôznych kompozičných pohľadov na klavírnu hudbu za ostatných 60 rokov – krátke obdobie, počas ktorého súčasná hudba prešla rôznymi podobami. Program pozostáva z diel dvoch slovenských a dvoch zahraničných skladateľov. Vyberali sme tak, aby na koncerte vznikol prierez rôznymi hudobnými jazykmi.

Názov projektu v sebe skrýva informáciu, že ide o dvojklavírny koncert, no možno v ňom vidieť aj odkaz na zvukovú estetiku jedného zo skladateľov zastúpených v programe – Mortona Feldmana, ktorého dynamický výraz sa pohybuje v extrémne nízkych hodnotách. Recitál je doplnený o diskusiu s interpretmi k uvedeným dielam a k téme súčasnej hudby celkovo.

V rámci projektu uvedieme svetovú premiéru skladby Petra Machajdíka pre dva klavíry It’s Not Not The Mist, ktorú autor skomponoval špeciálne pre túto príležitosť.


Program:

Peter Machajdík – It’s Not The Mist (2018)

Morton Feldman – Intermission No. 6 (1953)

Daniel Matej – Always (1988)

Steve Reich – Piano Phase (1967)


Účinkujú:

Fero Király – klavír

Ivan Šiller – klavír

Názov prímateľa
InMusic, o. z.

Celkový rozpočet:
11 154,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €