Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Folklórny park

Krátky opis
Stretnutie priateľov a priaznivcov folklóru. Podujatie je miestom neformálneho stretnutia žiakov, triednych kolektívov základných škôl a členov detských a mládežníckych folklórnych súborov z Košíc a okolia. Pre záujemcov sú pripravené výchovné koncerty, školy tanca a spevu, tvorivé dielne, spoločné zábavné aktivity a zábavné tanečné stretnutie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Folklórny park

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
16.11.2018

Popis projektu

Stretnutie priateľov a priaznivcov folklóru. Podujatie je miestom neformálneho stretnutia žiakov, triednych kolektívov základných škôl a členov detských a mládežníckych folklórnych súborov z Košíc a okolia. Pre záujemcov sú pripravené výchovné koncerty, školy tanca a spevu, tvorivé dielne, spoločné  zábavné aktivity a zábavné tanečné stretnutie.

PROGRAM
9:00 – 10:00  a  11:0 – 12:00   Výchovný koncert pre ZŠ a verejnosť, tvorivé dielne, zábavné aktivity.
ÚČINKUJÚ: DFS HaničkaI, II, DFS Želiezko, DFS Jahôdka, ĽH Abovčaňe, FS Borievka, Marek Rudňanský.

15:00 – 18:00 Zábavné stretnutie folklórnych súborov, spoločné hry, predvádzanie tanečných zručností, školy tanca.
Školy tanca a lektori: 16:15 – 16:45 Marek Rudňanský, tance z Myslavy, 16:45 – 17:15 Zsófia Kupecová, Zsolti Kupec, tance z Bidoviec,
17:15 – 17:45 Martin Topoľovský, tance z Tichého Potoka. Hrá ľudová hudba Abovčaňe a ľudová hudba Rada Kertisa

Tvorivé dielne pripravili: Oľga Schmiedtová - gravírovanie, Erika Vranai - výzdoba medovníkov, Éva Horváth - ozdoby zo šúpolia, Angela Hermanová -  drôtený šperk.

Podujatie vzniklo v spolupráci DFS HAnička a Kultúrneho centra Údolia Bodvy a Rudohoria. Spolupracuje FS Borievka.

Vstup na podujatie voľný.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Detský folklórny súbor HANIČKA

Celkový rozpočet:
2 110,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €