Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DIERA DO SVETA 2018

Krátky opis
Papyllon je štvorčlenná kapela z Prešova, ktorá sa pohybuje na rozmedzí rocku, popu, elektroniky a jazzu. Má za sebou EP s názvom Sink or Swim (2015), ktoré odprezentovala nielen na Slovensku, ale aj v okolí, konkrétne v Česku, Rakúsku a Maďarsku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Papyllon

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
16.11.2018

Popis projektu

Pi, 16. 11. 2018 - 20:00

Papyllon je štvorčlenná kapela z Prešova, ktorá sa pohybuje na rozmedzí rocku, popu, elektroniky a jazzu. Má za sebou EP s názvom Sink or Swim (2015), ktoré odprezentovala nielen na Slovensku, ale aj v okolí, konkrétne v Česku, Rakúsku a Maďarsku. Svoj plný potenciál však kapela naplno využila až pri tvorbe rovnomenného debutového albumu, ktorý si nahrala sama v skúšobni. Album vyšiel v auguste 2017 a obsahuje pestrú žánrovú paletu skladieb, ako melancholicko jazzovo ladenú „Seventeen, baby“, bondovskú „Never felt so pure“ alebo industriálnu „Caved in space“. Okrem toho, že kapela koncertuje nepretržite doma, v marci tohto roku vyrazila na doposiaľ najväčšie turné naprieč východnou Európou, na ktorom odohrala 17 koncertov v piatich rôznych krajinách.

Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
54 975,00 €

Výška podpory:
46 455,00 €