Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Umenie na dosah

Krátky opis
Zámerom projektu je priblížiť hodnotné umenie bežným obyvateľom Piešťan. V atmosfére menšieho mesta sa často tvorí program kultúrnych podujatí podľa popularity účinkujúcich, nie podľa hodnoty ich tvorby. Organizačne sa budú na projekte spolupodieľať mladí miestni ľudia. Aktivity prebehnú v siedmich blokoch, každý bude obsahovať workshop a koncert.
Fotogaléria
Názov podujatia
Radosti a starosti titulkárov

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
17.11.2018

Popis projektu

Čo všetko je za prekladom filmových titulkov?
Prečo je toho vždy v titulkoch tak málo? A prečo sa v nich takmer vôbec nenadáva? To by sa v tých českých predsa nemohlo stať!!!

Kladiete si niekedy podobné otázky? 
Ak chcete poznať odpovede, príďte na zaujímavú prednášku a vyspovedajte našich hostí Emíliu Perez a Andreja Zahoráka. Zasvätia vás do tajov filmového prekladu, predstavia titulkársku profesiu a môžete si s nimi dokonca aj vyskušať, čo je vlastne na titulkovaní taká veda... Nie je nutné, aby účastníci ovládali cuzdie jazyky.

Názov prímateľa
Občianske združenie Kvas

Celkový rozpočet:
9 400,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €