Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Metodika folklóru

Krátky opis
Vzdelávacie aktivity v Košiciach pre odbornú a širokú verejnosť nielen z mesta, ale aj z regiónu, kraja, ba dokonca mimo neho.
Fotogaléria
Názov podujatia
Metodika folklóru

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
24.11.2018

Popis projektu

Téma:
Odev, odievanie v historických  a geografických kontextoch,  symbolika.  Špecifiká regiónu Abov, projekt: dokumentácia a zaznamenávanie dostupných informácií o tradičnom odeve v regióne.

Lektor:
PhDr. Martin Mešša, Majster ľudovej umeleckej výroby.

Spolupráca:
Mgr. Erika Švedová (Verejná knižnica Jána Bocatia, Košice), RNDr. Dana Nogová (projekt Odev), Mgr. Pavol Kacvinský (UPJŠ KE / DFSk Kadlubek, Valaliky), Ing. Tomáš Ondruš (DFSk Škvarkare, Košická Nová Ves), Marek Rudňanský (výskum Myslava / Nižný Klátov), Soňa Rudňanská (DFSk Blancar, Myslava).

Miesto: Kasárne / Kulturpark, budova BRAVO III. poschodie.
Čas: 9:00 – 12:00 hod. , 13:30 – 17:00 hod.


Účasť je bezplatná. Je potrebné zaslať prihlášku, ktorú nájdete na http://wp.kcubar.sk/2018/10/04/metodika-folkloru-3/.

" target="_blank">http://wp.kcubar.sk/2018/10/04/metodika-folkloru-3/">http://wp.kcubar.sk/2018/10/04/metodika-folkloru-3/.

Názov prímateľa
Centrum kultúry Košického kraja

Celkový rozpočet:
2 110,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €