Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity umeleckého zoskupenia Med a prach na rok 2018

Krátky opis
Scénické dielo, pohyb medzi vedou a poéziou, informáciou a symbolom či zdanlivým chaosom a nečakanou krásou.
Fotogaléria
Názov podujatia
eu.genus

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
11.11.2018

Popis projektu

Ateliér. Dokument. Imaginácia. Neoklasicizmus. Konceptuálne umenie. Otvorená skúška. Výchovný koncert. Fyzické divadlo. Veda. Poézia. Inštalácia. Performancia. Renesancia. Symbol. Informácia. Intuícia. Racionalita. Teória. Prax. Posledná záhrada. Nevedomosť. Poznanie. Hľadanie dôvodu. A napokon samozrejme smrť. Toto je pohyb medzi tým všetkým, medzi vedou a poéziou, informáciou a symbolom či zdanlivým chaosom a nečakanou krásou. Toto je cesta k soche, neustála premena, neustále rozhodnutia. Toto je naša otázka - čo je to dobrý rod?

Libreto, réžia Andrej Kalinka
Dramaturgia, asistent réžie Milan Kozánek
Sochy, maľby, inštalácie Juraj Poliak, Andrej Kalinka
Hudba T.L. de Victoria, J. Arcadelt, J. Dowland, P.I. Čajkovskij, A. Kalinka, tradičné gruzínske piesne
Performeri a spolutvorcovia Zebastián Mèndez Marín, Lívia Balážová, Daniel Raček, Ján Morávek, Juraj Poliak, Andrej Kalinka

Med a prach je voľné umelecké zoskupenie autorov a interpretov z oblasti výtvarného umenia, divadla, hudby a tanca, ktorí tvoria spoločné diela na pomedzí performancií, divadelných predstavení, koncertov či inštalácií. Ich tvorba je prezentovaná rovnako v divadlách, ako v galériách alebo na koncertných pódiách.

Miesto a termín: 11.11.2018, Štúdio 4D, Cabajská 1519, Nitra
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
ART SPEKTRUM

Celkový rozpočet:
20 800,00 €

Výška podpory:
17 000,00 €