Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Podujatia a aktivity OZ QUASARS

Krátky opis
Projekt Podujatia a aktivity OZ QUASARS zahŕňa viacero podujatí a aktivít OZ QUASARS v roku 2018, ako, 3 koncerty, 4 skladateľské workshopy so vzdelávacím charakterom, zahraničné pracovné stretnutia, 5 interaktívnych prednášok, logistická koordinácia komplexných domácich aj zahraničných aktivít Quasars Ensemble ako dlhodobo a celoročne fungujúceho väčšieho slovenského komorného súboru, zameraného na tvorbu 20. a 21. stor. so svojou vlastnou scénou, koordinátormi a ďalšími prizvanými umelcami.
Fotogaléria
Názov podujatia
Záverečný koncert festivalu Quasars Ensemble & Košice, 9. ročník

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
11.11.2018

Popis projektu

Záverečný koncert festivalu Quasars Ensemble & Košice, 9. ročník

 

Dátum: Nedeľa 11. 11. 2018 17.00 h
Miesto: 
Múzeum Vojtech Löfflera,  Alžbetina 20, Košice

 

Účinkujúci:
Quasars Ensemble
Ivan Buffa (SK), dirigent, klavír
Hosť: Tosiy Suzuki, zobcová flauta (JP)

Program koncertu:

 

Nuno Figueiredo - Memorandum of Understanding (2014) 

Ivan Buffa - Mime (2016)

Matej Demko - Klavírne trio č. 2 (2017) 

Petra Bachratá - Angakkoq (2004) 

Ivan Buffa - Tvorivý duch (2014) 

 

 

Záverečný koncert 9. ročníka projektu Quasars Ensemble & Košice prináša diela slovenských, resp. na Slovensku pôsobiacich skladateľov, ktoré vznikli v novom miléniu. Zaujímavosťou sú nové diela dvoch košických skladateľov - pedagóga skladby na VŠMU v Bratislave Ivana Buffu a jeho študenta Mateja Demka, ako aj skladby skladateľského manželského páru - na Slovensku pôsobiaceho portugalského skladateľa Nuna Figueireda a slovenskej autorky Petry Bachratej. Zmiešené ansámblové zostavy vystriedajú sólové kusy pre zobcovú flautu a basklarinet. Hosťom koncertu bude svetoznámy japonský virtuóz - flautista Tosiya Suzuki, ktorý navštívi Košice po druhýkrát.

Názov prímateľa
QUASARS

Celkový rozpočet:
47 580,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €