Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

AMFO - 46. ročník celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnejfotografickej tvorby

Krátky opis
AMFO je celoštátna postupová súťaž amatérskej fotografickej tvorby, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum Bratislava. Koná sa už 46. ročník. Zapojiť sa do nej môžu amatérski fotografi zo Slovenska. Súťažia v troch vekových kategóriách - deti, mládež a dospelí. Hodnotení sú v čiernobielej, vo farebnej fotografii a multimediálnej prezentácii fotografií.
Fotogaléria
Názov podujatia
AMFO - 46. ročník celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnejfotografickej tvorby, aktivity: výstava fotografií, workshopy, semináre, diskusie, konzultácie, sprievodné podujatia

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
09.11.2018 - 25.11.2018

Popis projektu

Pozývame vás 9. novembra 2018 o 17.00 do Synagógy  - koncertnej a výstavnej siene Mesta Nitry na slávnostné vyhodnotenie  a vernisáž celoštátnej súťaže amatérskej fotografickej tvorby  AMFO 2018. Svoju tvorbu predstaví  162 autorov z celého Slovenska. Bude to víkend seminárov o fotografii,  workshopov, sprievodných fotografických výstav a diskusií.


V odbornej porote sa stretli vynikajúci fotografi, lektori a pedagógovia. Mgr. art Petra Cepková, ArtD., členmi  Mgr. Rudolf Lendel, Mgr. Jozef Peniak, PhD., doc. Mgr. Art. Jozef Sedlák a Mgr. art. Michal Svítok. Petra Cepková, predsedníčka poroty, konštatovala, že 46. ročník  priniesol kombináciu rôznorodých a veľmi kvalitne prevedených fotografických prác. Jozef Peniak doplnil,  že ho zaujala vysoká umelecká úroveň súťaže, zastúpenie kreatívnej, výtvarnej inscenovanej fotografie, ako aj konceptuálnej fotografie, či fotografických sérií na ktorých bolo badať zámer autora. Vývoj a smerovanie experimentu vo viacerých žánroch  média fotografie ako aj dynamický nástup čiernobielej fotografie kladne hodnotil Jozef Sedlák a dodal: "ustupuje náhodný a intuitívny prístup k fotografovaniu reality, naopak zvyšuje sa erudovanosť a uvažovanie nad koncepčnejším prístupom zaoberať sa aktuálnymi témami."

 

Okrem celoštátnej výstavy AMFO je  pripravený bohatý sprievodný program: fotografické workshopy Zabudnuté umenie s lektorkou Petrou Cepkovou,  Príbehy dňa a príbehy noci s lektorom  Jozefom Sedlákom, Portrét s lektorom Jozefom Peniakom,  Portfolio Review s fotografom Rudolfom Lendelom, rozborový seminár s členmi odbornej poroty,  fotografovanie a prehliadka Nitrianskeho hradu, beseda o fotografii.   Súčasťou sú i sprievodné   výstavy. Prezentáciu 38. ročníka Národnej súťaže Českej republiky  a výstavu Okamihy  života si návštevníci môžu prísť pozrieť do Krajského osvetového strediska v Nitre.  V OC Centro Nitra bude výstava pod názvom 10.rokov FoTOP k  výročiu založenia Fotoklubu z Topoľčianok a  výstavu Intímne priestory, autorov Andrei Koncovej a Jiřího Strachotu,   môžu vidieť návštevníci  v Trafačke v Nitre.  

Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.

 

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
13 850,00 €

Výška podpory:
11 300,00 €