Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XXVII. ročník Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu

Krátky opis
Festival začína v piatok 9. novembra slávnostnou svätou liturgiou sprevádzanou zborovým spevom. V sobotu 10. novembra o 14.00 hod. sa uskutoční festivalový koncert zúčastnených zborov. V nedeľu 11. novembra budú vybrané zbory spievať počas svätých liturgií v katedrálnom chráme a v ďalšch gréckokatolíckych chrámoch.
Fotogaléria
Názov podujatia
XXVII. ročník Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
09.11.2018 - 11.11.2018

Popis projektu

Medzinárodný festival so špecifickým zameraním na zborové kompozície duchovných piesní byzantského obradu približuje krásu byzantských zborových spevov širokej odbornej aj laickej verejnosti. Odkrýva bohatstvo cyrilo-metodskej tradície na našom území.  Počas troch dní majú poslucháči možnosť vypočuť si deväť speváckych zborov zo Slpvenska, Česka a Ukrajiny v krásnom interiéri Gréckokatolíckeho katedrálneho chrámu sv. Jána Krstiteľa v Prešove počas svätých liturgií a na festivalovom koncerte. V nedeľu budú spevácke zbory spievať aj v ďalších prešovských gréckokatolíckych chrámoch.

Nedeľa 11. novembra:

Katedrálny chrám:  8. 00 hod. Gréckokatolícky katedrálny zbor Chrysostomos  -  Bratislava

                                10.00 hod. Spevácky zbor Kliros  -  Ľvov  (Ukrajina)

Chrám Povýšenia sv. Kríža (Prešov - Sekčov) :  10.00 hod. Gréckokatolícky katedrálny zbor Kyrillomethodeon  -  Bratislava

Chrám bl. hieromučeníka P. P. Gojdiča (Prešov - Sídlisko III.):  Mužský byzantský zbor Najsvätejšej Trojice  - Praha (ČR)
Názov prímateľa
Združenie Sakrálne spevy Východu

Celkový rozpočet:
7 600,00 €

Výška podpory:
5 500,00 €